in

Muğla’da Denize Girilecek En İyi Koylar ve Plajlar: Turkuaz Cennete Yolculuk

Muğla, Ege ve Akdeniz’in buluştuğu noktada masmavi denizi ve göz alıcı koylarıyla adeta bir cennet köşesi. Her yıl milyonlarca turisti cezbeden bu bölgede, her zevke ve bütçeye uygun yüzme imkanı sunan yüzlerce koy ve plaj bulunuyor.

Bembeyaz Kumlar ve Turkuaz Sular: Muğla’nın plajları, altın sarısı kumları ve turkuaz sularıyla adeta birer kartpostaldan fırlamış gibi. İncecik kumlar arasında çıplak ayakla yürümek ve berrak denizin serinliğinde yüzmek, Muğla’da tatilin keyfini bir üst seviyeye çıkarıyor.

Sakin Koylardan Kalabalık Plajlara: Muğla’da tenha koylarda huzurlu bir şekilde güneşlenmek isteyenler de, sörf ve su sporları gibi aktivitelerle dolu plajlarda eğlenmek isteyenler de aradıklarını bulabiliyor.

Tarihi ve Doğayla İç İçe: Birçok Muğla plajı, tarihi kalıntılara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Denize girmenin keyfini tarihi dokuyla ve doğal güzelliklerle birleştirmek istiyorsanız, Muğla’nın plajları tam size göre.

Muğla’nın En Güzel Koyları: Keşfetmeniz Gereken 10 Yer makalemize bakmak için tıklayın.

Muğla’da Denize Girilecek En İyi Koylar ve Plajlar

  • Ölüdeniz: Dünyaca ünlü Ölüdeniz, turkuaz suları ve Belcekız Plajı’nın bembeyaz kumlarıyla Muğla’nın en popüler plajlarından biri.
  • Kleopatra Plajı: Alanya’da bulunan Kleopatra Plajı, Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın bu plajda yüzdüğü rivayetinden dolayı bu ismi almış. Tarihi atmosfere sahip bu plaj, altın sarısı kumları ve turkuaz sularıyla da göz kamaştırıyor.
  • Çalış Plajı: Fethiye’de bulunan Çalış Plajı, 12 kilometrelik uzun kumsalıyla Muğla’nın en uzun plajlarından biri. Sığ denizi ve sakin atmosferiyle aileler için ideal bir plaj.
  • Sarıgerme Plajı: Dalaman’da bulunan Sarıgerme Plajı, Caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olmasıyla da biliniyor. Bembeyaz kumları ve turkuaz sularıyla Muğla’nın en güzel plajlarından biri.
  • İztuzu Plajı: Dalyan’da bulunan İztuzu Plajı, Caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olmasıyla ünlü. 5 kilometrelik uzun kumsalıyla Muğla’nın en uzun plajlarından biri.

Muğla’da denize girilecek en iyi koylar ve plajlar hakkında daha fazla bilgi için internette araştırma yapabilirsiniz.


Okusana.ORG sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.