in

Grand Canyon’da Ölümcül Yürüyüş: 69 Yaşındaki Gezginin Son Adımları!🏔️💔

GelmiC59FGeC3A7miC59F5EfsaneviVahC59FiBatC4B1Haydudu 20240705 104253 0000

Scott Sims’in yeğeni Jessica Ryan, “yaşanan olaylar ve şu anda hissettiğimiz duygular için kelimeler yetersiz kalıyor” dedi.

Ulusal Park Hizmetleri’ne göre, Cumartesi günü Grand Canyon Ulusal Parkı’nda yürüyüş yapan bir adam hayatını kaybetti.

Acı Veren Olay: River Trail’de Bilinç Kaybı

Park yetkilileri, saat 19:00 civarında 69 yaşındaki Teksas, Austin’den Scott Sims’in River Trail’de yarı bilinçsiz halde olduğuna dair bir rapor aldı. Sims, geceyi geçirmeyi planladığı Arizona’daki Phantom Ranch’e doğru yürüyüş yapıyordu.

Kısa bir süre sonra Sims’in bilinci kapandı ve çevredeki kişilerin ve ardından Park Hizmetleri sağlık görevlilerinin çabalarına rağmen hayata döndürülemedi.

Sıcak Hava Tehlikesi: Gölgede 49 Derece!

668546202000005a009a61d23836313274804569928
Kanyon ve Sıcak Havalar

Ölüm nedeni açıklanmadı, ancak Park Hizmetleri basın açıklamasında, yaz aylarında patikanın güneşe maruz kalan bölümlerinde sıcaklığın gölgede 120 Fahrenheit dereceyi (yaklaşık 49 Santigrat derece) aşabileceğini belirtti. Yürüyüşçülere iç kanyonda saat 10:00 ile 16:00 arasında yürüyüş yapmaktan kaçınmaları tavsiye edildi.

Yeğenin Duygusal Paylaşımı

Sims’in yeğeni Jessica Ryan, Facebook’ta yazdığı mesajda amcasıyla birlikte bu yürüyüşte olduğunu belirtti.

“Greg, amcam ve ben Grand Canyon’un dibine South Kaibab patikası üzerinden bir yürüyüşe başladık,” diye yazdı. “29 Haziran 2024’te amcam patikada hayatını kaybetti. Yaşanan olaylar ve şu anda hissettiğimiz duygular için kelimeler yetersiz kalıyor. Bu sadece filmlerde gördüğünüz bir şey değil. En güzel yerler aynı zamanda en acımasız olanlardır. Hazırlıklı olun. Doğayı hafife almayın. Akıllıca yürüyün.”

Hayat Kurtaran Öneriler

Park Hizmetleri, yaz aylarında kanyonu keşfedenlere şafak öncesi başlayıp öğleden sonra geç saatlerde bitirerek, saat 10:00 ile 16:00 arasında gölgede mola vererek akıllıca yürüyüş yapmalarını tavsiye ediyor.

Ayrıca, sıcakta yürüyüş yapan herkesin yiyecek ve su alımını dengelemesi, susadıkça içmesi ve serinlemek için ıslanması gerektiğini belirtiyor.

“Su yakınındayken, kendinizi ıslatmayı (gerçekten sırılsıklam olmayı) unutmayın. Sırılsıklam ıslakken yürüyüş yaparsanız, makul ölçüde serin kalırsınız,” diyor.

Ek Güvenlik Önlemleri

Grand Canyon’da yürüyüş yapanlar için ek güvenlik önerileri şunları içerir:

  • Yanınızda bol miktarda su ve elektrolit içecekler bulundurun
  • Güneş kremi ve şapka kullanın
  • Sık sık dinlenin ve vücudunuzun sinyallerini dinleyin
  • Her zaman birisiyle birlikte yürüyün
  • Acil durum planınızı önceden hazırlayın

Aşırı sıcaklarda yürüyüş yapmak, özellikle yaşlı veya kronik hastalığı olan kişiler için tehlikeli olabilir.


Okusana.ORG sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.