in

Erkekler Flört Uygulamalarında Şaşırtıcı Yeni Bir Yalan Biçimi Buldu

Erkekler, Tinder, Bumble ve Hinge gibi flört uygulamalarında iyi vakit geçirmiyorlar. Ama dürüst olmak gerekirse, bir süredir kimse bu uygulamalarda iyi vakit geçirmiyor. Peki, giderek daha özgül hale gelen flört uygulamaları ve kar odaklı abonelik modellerinin popüler olanları daha da kötü hale getirdiği bir dönemde, erkekler daha fazla eşleşme nasıl bulacaklar?

Son birkaç yıldır internet üzerinde önerilen çözüm, “Kadınlardan daha fazla beğeni almak için eşcinsel gibi davranabilir miyim?” oldu.

Flört uygulama algoritmalarını manipüle etmek
Bu, en iyi ihtimalle aptalca görünebilir ve en kötü ihtimalle sınırları ihlal eden hilekar bir davranış gibi görünse de, cinsel yönelimi değiştirerek daha fazla beğeni alma inancı, flört uygulama algoritmalarıyla ilgili bazı yaygın yanılgılara dayanmaktadır.

pexels photo 7339175

Geçmişte, Tinder’ın algoritması Elo derecelendirme sistemine dayanıyordu. Başlangıçta satranç oyuncularını sıralamak için geliştirilen bu algoritma, kullanıcıların uygulama içindeki çekicilik ve popülerlik düzeyini ölçmeye yardımcı oluyordu. Uygulamadaki her yeni kullanıcı, bir baz skoruyla başlıyordu. Bu skor, diğer kullanıcıların profillerinizle nasıl etkileşimde bulunduklarına göre değişiyordu; eğer birçok kullanıcı sizi beğenirse, skorunuz yükselirken, ilgi gösterenler azalırsa skorunuz düşebilirdi. Uygulama, benzer skorlara sahip kullanıcılarla eşleşmeyi amaçlayarak, karşılıklı ilgi olasılığını artırıyordu. Ayrıca, skorunuz sürekli olarak siz ve diğer kullanıcılar etkileşimde bulundukça güncelleniyor ve zaman içinde eşleşmelerin güncel kalmasını sağlıyordu.

Her ne olursa olsun, flört uygulama algoritmaları esoterik ve kullanıcıların onları “oyunlamaya” çalışabilecekleri bir alanı sunuyor.

pexels photo 7341892

İnternette erkeklerden yaygın bir şikayet, kadınlardan hiç eşleşme alamamak. Bu durumun arkasındaki nedenler karmaşık ve çok yönlüdür. Flört uygulamaları büyük ölçüde erkek egemen — genellikle erkeklerin kadınlara oranı 2:1’dir — bu da kadınların kaliteyi niceliğe tercih etme eğiliminde olduğunu gösterir. Düz erkeklerin flört uygulamalarında karşılaştıkları ikilem iki katlıdır: Onların flört havuzu küçük ve bilinçli bir şekilde seçicidir (ve bunun geçerli nedenleri vardır), ayrıca beğeni alamamanın algoritma üzerinde “skorlarını” düşürebileceğine inanırlar (hatta uygulamalar böyle çalışmasa bile).

Bu durum, birçok erkeğin göz ardı edilmiş ve hayal kırıklığına uğramış hissetmelerine yol açar, bu da etik olmayan ve etkinliği şüpheli olan “hileler” veya kısayolların cazip görünmesine neden olur. Dolayısıyla, bazı erkeklerin “çözümü”, geçici olarak tercihlerini eşcinsel erkeklere çevirmektir. Bu yaklaşımın arkasındaki düşünce, eşcinsel toplumda hiperseksüaliteye dair yaygın bir stereotip olduğundan, bunu yapan düz erkekler arasında eşcinsel erkeklerin “daha düşük standartlara” sahip olduğu inancı vardır. Dolayısıyla, daha fazla eşleşme elde edeceklerini ve bu şekilde algoritmanın gözünde daha çekici görüneceklerini düşünürler.


Okusana.ORG sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.