in

Beş Yıl Önce Kaybolan Eşek, Bir Geyik Sürüsü Tarafından ‘Evlat Edinilmiş’

Bir masal kitabından çıkmış gibi sıcak bir hikaye: Kaliforniya’da beş yıl önce kaybolan bir eşek, vahşi bir geyik sürüsü arasında yaşarken görüldü.

Bu dikkat çekici sahne, triatlet ve avcı Max Fennell tarafından bir av gezisi sırasında kameraya alındı ve görüntüler, 143 binin üzerinde beğeniyle çevrimiçi olarak hızla dikkat çekti.

Tahmini on iki kadar geyiğin arasında merakla duran eşek, Terrie Drewry ve eşi Dave tarafından bir zamanlar sevgiyle bakılan sevilen evcil hayvan Diesel olduğuna inanılıyor.

Başlangıçta vahşi bir eşek olan Diesel, halkın federal toplamalar sırasında yakalanan vahşi hayvanları evlat edinmesine izin veren Birleşik Devletler Arazi Yönetimi programı aracılığıyla evlat edinildi.

screenshot 2024 06 17 202522 66704e8a67b3f png 7006871849731409516210

2019 yılında Dave ile Cache Creek Wilderness boyunca yapılan bir yürüyüş gezisi sırasında evcil eşek kayboldu. Kaybolmasının ardından, kayıp hayvanı haftalarca arayan bir ekip ne yazık ki onu bulamadı.

“Dağ aslanının onu korkutmuş olabileceğini düşünüyoruz,” diye Terrie CBS Sacramento’ya anlattı. “O sadece kaçtı.”

Auburn yakınlarında bir çiftlikte yaşayan ve diğer hayvanlara bakan çift, Diesel adlı dört ayaklı aile üyelerinin herhangi bir izini bulmak için haftalarca yaya olarak ve at sırtında geniş çaplı aramalar yaptı. Ayrıca bir drone kullanarak evcil eşeklerinin izlerini bulmaya çalıştılar.

Drewry çifti, evcil eşeklerini haftalarca aradı ancak onun izlerine rastlayamayınca aramayı bırakmak zorunda kaldı.

“Sonunda bir nevi pes ettik,” Terrie medyaya söyledi. “Onun hiçbir izine rastlamadık.”

Kaybolduktan beş yıl sonra, çift Diesel’in bir geyik sürüsü tarafından evlat edinildiğine ve Cache Creek Vahşi Doğa Alanı’ndaki çayırlarda onlarla mutlu bir şekilde dolaştığına inanıyor.

Kayıp eşek şimdi yaklaşık sekiz yaşında olmalı, eski evcil hayvan sahiplerine göre.

Max, Instagram’da karışık sürüyü paylaşırken yazdı, “Bir eşeği evlat edinmiş bir geyik sürüsüne rastladım.”

Max, Instagram’da karışık sürüyü paylaşırken “Bir eşek tarafından evlat edinilmiş bir geyik sürüsüne rastladım,” diye yazdı.

“Gördüğüme hala inanamıyorum ve eşeğin mutlu ve sağlıklı görünmesine şaşıyorum!” diye ekledi.

Terrie, ortasında eşek olan geyik sürüsünde gördüğü hayvanın eski evcil hayvanı Diesel olduğundan şüphe duymadığını söyledi.


Okusana.ORG sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.